Stres

Autor: Monika Ferková | 30.12.2012 o 21:39 | (upravené 30.12.2012 o 21:49) Karma článku: 5,34 | Prečítané:  346x

Stres. Každý človek to pozná ale každý si pod týmto pojmom predstavuje niečo iné aj keď svoju podstatu má každý význam tohto slova rovnakú. Stres je veľmi nepríjemný pocit, kedy sa nám trasú nohy a ruky na rukách nám nabehne husia koža a musíte zatvoriť oči aby ste prestali vnímať okolitý svet. A najhoršie sú bolesti hlavy.  Nikomu sa tento pocit nepáči aj keď sme mu vystavení každý deň a častejšie ako by sme chceli alebo aj čakali.

Pocity človeka sú rôzne. Môžu byť dobré napríklad radosť, láska, priateľstvo  ale môžu byť aj zlé ako napríklad bolesť, sklamanie , neúspech. Väčšinu týchto pocitov predchádza ten jeden nepríjemný pocit - stres. Napríklad radosť. Kým získame radosť s niečoho musíme si prejsť rôznymi cestami a často sú nepríjemné napríklad radosť s urobenej skúšky predchádza stres pred ňou. Radosť s narodeného dieťaťa predchádza stres a strach oňho predtým ako sa narodí. Radosť s priateľov predchádza a sprevádza stres a strach o ich stratu. Lásku tiež predchádza stres a očakávanie. Veď ten kto skutočne miluje nechce o milovaného človeka prísť a tak prežíva každodenne stres ale zároveň aj lásku a radosť.

Niekedy je stres s úspechu predzvesťou byť dobrými a niekedy je stres úpadkom do tmy a naznačuje ,že úspech nie je možný. Ale pravdepodobne každý z nás pozná ten pocit keď mu stres zničil niečo na čo sa veľmi pripravoval a to čo tak nechcel pokaziť a čomu tak veril . Pravdepodobne by teraz vedeli povedať študenti , ktorí sa tri noci nevyspali a učili sa na skúšku a nakoniec kvôli stresu a strachu skúšku nezvládli ,čo je to kvôli stresu zničiť niečo dôležité. Alebo keď maturant na maturitnej skúške stratí reč kvôli stresu hoci by predtým vedel povedať všetko .

Každý sa zbavuje stresu inak. Niektorí to riešia meditácia, spánkom alebo tabletkami. Ja nepoznám nijaký dobrý liek na stres a žiaden overený recept neexistuje hoci som prekonala kopu situácií kde som ho musela prekonať a tak najväčším liekom na stres pre mňa je stres očakávať a bojovať proti nemu tým ,že budete na neho pripravení a odhodlaní sa mu postaviť. To je jediné čo mi pomáha, aj  keď nikdy neviem čo mi osud postaví do cesty...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?